Świadomość wypadania włosów i co powinieneś robić


Sierpień to miesiąc świadomości wypadania włosów i jest tak ważne, abyśmy jako branża zwracali uwagę i dokładali wszelkich starań, aby kontynuować podnoszenie świadomości przez cały rok, nie tylko w tym miesiącu.

Jednym z czynników, które przyczyniły się do powstania Postiche Academy w zakresie rozwiązań przeciw wypadaniu włosów, był brak dostępnych obecnie niezawodnych, profesjonalnych rozwiązań.

Wypadanie włosów wydaje się być czymś, o czym większość ludzi myśli w przypadku osób starszych, w szczególności mężczyzn. Jednak badania pokazują, że możesz zacząć tracić włosy już w wieku 15 lub 16 lat.

Obecnie wypadanie włosów nie jest tematem szeroko dyskutowanym między fryzjerami a ich klientami, chyba że jesteś specjalistą lub trychologiem. Klienci przychodzą do nas po nasze doświadczenie i wiedzę.

Jeśli jesteśmy wykształceni i jesteśmy w stanie zauważyć pewne oznaki wypadania włosów na wczesnym etapie, może to zmienić ich doświadczenie, ponieważ będziemy w stanie ich poinformować, a następnie pomóc im w ich podróży.

Jedynym sposobem, w jaki możemy otworzyć linie komunikacyjne, jeśli chodzi o wypadanie włosów, jest usunięcie uczucia „tabu”, które obecnie się z nim wiąże. Zrozumiałe jest, że klienci mogą czuć się nieswojo i niezręcznie, dzieląc się tym, że doświadczają wypadania włosów. Wynika to z pewnych piętn i braku edukacji na temat wypadania włosów i tego, jak powszechne jest to zjawisko.

Ważne jest, aby poświęcić trochę czasu na naukę właściwego języka, nauczenie się, jak podejść do tego tematu i nauczenie się, że czasami twoja rada będzie mile widziana od niektórych klientów, a innym razem nie. To bardzo wrażliwy temat, dlatego tak ważne jest skupienie się na świadomości wypadania włosów w tym miesiącu.

Jako fryzjer, kiedy już będziesz pewny, że rozmawiasz ze swoim klientem o potencjalnych problemach z wypadaniem lub przerzedzaniem włosów, Twój klient prawdopodobnie zapyta Cię o rozwiązanie. Tu właśnie pojawia się edukacja. Zamiast kierować klienta do specjalisty od wypadania włosów, dlaczego nie zostać nim?

Tam narodziła się Akademia Postiche. Zauważyłem brak pomocy dostępnej dla klientów cierpiących na wypadanie i przerzedzenie włosów. Dokształciłam się w tym zakresie, a następnie zaczęłam pomagać moim klientom w ich drodze do odzyskania zaufania poprzez profesjonalne, niezawodne rozwiązania. Dodaj kolejny strumień przychodów do swojego salonu i utrzymuj cały proces we własnym zakresie.

Ważne jest nie tylko nauczenie się, jak oczywiście przeprowadzać rozwiązania i fizycznie pomagać klientowi. Ważne jest, aby zrozumieć, jak ważne jest podnoszenie świadomości, usuwanie tabu i nauczenie się, jak delikatnie przeprowadzać klientów przez trudny czas, jaki mają.

Zróbmy coś dla świadomości wypadania włosów.

Pierwszy kurs Wypadania Włosów Akademii Postiche odbędzie się w Perfectly Posh Hair Design 23 sierpnia 2021 roku, a drugi 27 września 2021 roku.

Aby zarezerwować, wyślij e-mail na adres Posticheacademy@gmail.com.Źródło

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.