Poznaj zwycięzcę miesiąca czerwca!


Rachael Penny zdobyła nagrodę June Concept Hair Learner of the Month – spotkaliśmy się z nią, aby dowiedzieć się, co to znaczy wygrać.

Rachael jest dojrzałą studentką College of West Anglia Wisbech. W wieku 50 lat właśnie ukończyła z wyróżnieniem swój poziom 3 fryzjerstwa, wyjaśniając, że jest tak samo podekscytowana rozpoczęciem nowej kariery, jak gdyby była 20-latką.

„Fryzjerstwo to dla mnie ogromna zmiana w karierze, ponieważ wcześniej byłam profesjonalną fundraiserem dla ogólnokrajowej organizacji charytatywnej i miałam tytuł licencjata w dziedzinie public relations i studiów medialnych. Nie pracowałam od czasu, gdy urodziłam 10-letnie bliźniaczki i zawsze interesowałam się fryzjerstwem, więc zdecydowałam, że nadszedł czas, aby zebrać się na odwagę i wrócić do college’u i podążać za swoimi marzeniami. Po ukończeniu poziomu 2 w zeszłym roku i właśnie ukończeniu poziomu 3 mogę w końcu nazywać siebie wykwalifikowanym fryzjerem!”

Poproszona o wyjaśnienie wpisu, który zgłosiła do nagrody, Rachael powiedziała: „Zaprojektowałam to dzieło, aby „stworzyć wizerunek”, aby ukończyć mój kurs fryzjerski na poziomie 3. Byłem zachwycony niesamowitymi kreacjami włosów w Bridgerton i Harlots, a potem postanowiłem zbadać modę w stylu rokoko i niesamowite peruki, które powstały w historii. Rama została wykonana z drutu ogrodowego i rajstop i ozdobiona ok. 2kg syntetycznego włosia wraz z piórami, kwiatami, koralikami i ptasim gniazdem. Uszyłam też sukienkę krojąc suknię ślubną i dużo szycia i ozdób.

Rachael dodała: „Każdy, kto stworzył peruki i awangardowe style, doceni to, ile przemyśleń, projektu i godzin pracy włożyłem w tę kreację. To było niesamowite przeżycie zobaczyć moje dzieło u mojej przyjaciółki i modelki Charlotte. Kemping. Ale teraz wygranie uczącego się miesiąca Concept Hair Magazine jest wisienką na torcie”.

Rachael ma już tytuł awangardowej uczennicy roku, co, jak powiedziała, jest fantastycznym zastrzykiem pewności siebie. „Chciałbym podziękować Concept Hair Magazine za zorganizowanie tych konkursów studenckich, szczególnie za brak ograniczeń wiekowych, które pozwalają uczniom, takim jak ja, mieć cele, do których należy dążyć”.

Wreszcie, zapytana o swoje plany na przyszłość, Rachael wyjaśniła, że ​​ma problemy z zapewnieniem sobie płatnej pracy w salonie, więc prawdopodobnie założy salon domowy, ponieważ uwielbia to wspaniałe uczucie dokończenia zmiany u klienta i pomagania mu czują się dobrze ze sobą. Dodała: „Chciałabym też pracować nad tworzeniem fryzur do sesji zdjęciowych, teatru i mediów. Więc jeśli kreatywni styliści chcieliby mieć małego ucznia (nawet na jeden dzień) jestem bardzo dobry w przygotowywaniu, przekazywaniu szpilek i wykonywaniu instrukcji. Można się ze mną skontaktować na mojej stronie na Instagramie www.instagram.com/rachaelpenny fryzjerka”

Gratulacje, Rachel! Zgłoszenia są już otwarte na lipcową nagrodę, a kompaktowa suszarka Passion4Hair HHS jest oferowana zwycięzcy.

Aby wziąć udział, studenci i praktykanci fryzjerstwa i fryzjerstwa muszą oznaczyć nas na zdjęciu swojej pracy w mediach społecznościowych i użyć #ConceptHairLOTM. Faworyci naszych sędziów (maksymalnie do ośmiu) przechodzą do publicznego głosowania pod koniec miesiąca, zanim zostanie wyłoniony zwycięzca. Aby uzyskać pełne informacje o wpisie, kliknij tutaj.

Źródło

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.