Bob dla ciebie


Zawsze klasyczny bob jest dziś tak samo popularny, jak w latach dwudziestych, ale czy możesz odróżnić odwróconego boba od pazia? Międzynarodowy Dyrektor Kreatywny Akademii HOB, Akin Konizi, przedstawia różne rodzaje bobów i pokazuje, jak najlepiej je osiągnąć.

„Bob nigdy nie wychodzi z mody”, powiedział Konizi, kontynuując, „styl po prostu ewoluował przez lata. Istnieje wiele różnych rodzajów bobów, a wspaniałe jest to, że istnieje wersja pasująca do wszystkich kształtów twarzy i włosów tekstury. Od stopniowanego boba do jednego lub odwróconego boba, zmiana kąta sprawia, że ​​każdy z nich jest inny.

„Koczek jest najważniejszą i najcenniejszą fryzurą, jaką możesz zrobić, ponieważ zawsze zapewni ci rozwój techniki idealnej fryzury. Tworzenie idealnego bobu to święty Graal dla większości fryzjerów!”

Oto cztery kluczowe kształty bobu, które każdy powinien znać:

Klasyczny bob to cięcie o jednej długości wokół głowy. Nie ma warstw, dzięki czemu można go ciąć tępo lub punktowo, aby uzyskać bardziej miękki wygląd. Tępe bobsleje mają zwykle długość podbródka, ale nadają się również do świetnego loba (długiego bobu), gdy są noszone tuż nad ramieniem. Jest to prawdopodobnie najbardziej wszechstronna ze wszystkich fryzur, ponieważ prawie każdy kształt twarzy może ją nosić z niewielkimi modyfikacjami.

Kwadratowy bob, pokazany tutaj z mocną kwadratową grzywką, ma zazwyczaj długość szczęki i był najpopularniejszy w latach 80-tych. Dziś powraca. Najlepiej wyglądają na owalnej lub podłużnej twarzy i oferują odważne geometryczne wykończenie.

Krótszy z tyłu i dłuższy z przodu, odwrócony bob ma zwężany tył z warstwami dla zakrzywionego wykończenia. Ten krój może wyglądać na dopracowany i profesjonalny lub zabawny i ostry w zależności od wykończenia. Świetnie nadają się do wyeksponowania dłuższych szyi i podkreślenia oczu lub dodania szerokości wydłużonym twarzom.

Stopniowane bobsleje to jedna z najczęstszych wersji. Mają ułożone warstwy z tyłu, aby nadać stylowi zakrzywione wykończenie i wydłużają się z przodu. Te stylizacje są idealne do twarzy w kształcie owalu, serca i rombu. Dłuższe wersje mogą działać w przypadku okrągłych lub kwadratowych twarzy, chociaż nie sugeruje się tępej grzywki. Rozważ dłuższą grzywkę boczną lub wcale.

Pro Tip: Wszystkie linie bobowe powinny zaczynać się na środku z tyłu i kończyć się z przodu. Jedna ciągła, płynąca kreska, bez łączeń i zazwyczaj ostatni włos z przodu linii powinien być najdłuższy – to seksowna część!

.

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.